Sci-fi mě vždy fascinovalo - ukazuje, jak bychom my, jako lidstvo, jednou mohli žít. Je jedno jestli tomu bude za desítky, stovky, nebo tisíce let, ale já jsem pevně přesvědčen, že technologii umožňující nám cestovat třeba přes celou galaxii jednou mít budeme.

Nemohl jsem si odpustit nedat sem tento citát z filmu Contact, třeba jen pro navození té správné atmosféry ke čtení mých povídek (původní znění jsem nikde nenašel, a tak je to řečeno mými slovy, doufám, že mi to odpustíte):

"V celém vesmíru je nespočetné mnoužství galaxií. Jen v naší Galaxii je nejméně 200 miliard hvězd. I kdyby jen u každé tisícáté hvězdy byly planety a jen na každé milionté z nich by vznikl život, tak nám jen v naší Galaxii zbývá ještě více jak 200 obydlených světů... a kdyby ne, tak by to bylo strašlivé plýtvání místem!"

 

Mise Omega Poslední update: nebylo aktualizováno

Toto je první povídka, kterou jsem psal. Tenkrát mi bylo 14 let, a tak je celkem jasné, že tato povídka není tak propracovaná jako ty následující. V textu se ani jednou nevyskytuje přímá řeč - povídka je psaná ve stylu vzpomínek. Technologicky je také méně propracovaná (k cestování vesmírem tu používám hyperprostor), ale někomu by se mohla líbit. Je to tak trošku klon Star Treku a Wing Commandera, spolu s dalšími sci-fi, ale rozhodně žádné nevykrádá, vše co jsem psal jsou mé originální nápady.

   
Odhalení Poslední update: 18.06.2001

Odhalení je moje druhá povídka, kterou jsem začal psát celkem nedávno. Je tak trochu (ale jen na první pohled a zdánlivě) podobná Misi Omega, ale nedá se s ní srovnávat, je totiž už o dost vyspělejší. Na začátku se vám může zdát, že jsou to jen samé technologické kecy a žádný příběh, ale to je jen tím, že první kapitola je skutečně jen jakýsi úvod do povídky, příběh se začíná odehrávat až od 2. kapitoly a celá povídka pak dostává úplně jiný spád. Zajímavostí na této povídce je, že veškeré technologie, se kterými se v povídce můžete setkat (warp, červí díry,...) jsou teoreticky správné - povídka tedy nastiňuje budoucnost tak, jak by někdy skutečně mohla vypadat (ale tak brzo, jak píši v povídce to téměř na 100% nebude).

   
Odkaz bohů Poslední update: 26.10.2000

Zatím poslední povídka, kterou píši. Odehrává se v současnosti na Zemi a má tak trochu Dänikenovský příběh - je o kontantaktu mimozemské civilizace s lidmi už od počátku dějin... celý příběh by měl být spíše dobrodružný, ale na sci-fi rozhodně nezapomenu (nakonec to jak se znam bude zase čistokrevné scifi). Těm, kdo četli knihu Hledání Ztraceného světa od českého cestovatele Jaroslava Mareše (výborná cestopisná kniha, všem vřele doporučuji!) jistě hned vyvstanou nepřehlédnutelné souvislosti... těm ostatním poradím, ať si tuto knihu přečtou, a pokud byste tak neučinili, tak jen vězte, že tato povídka je korektní i zeměpisně (zní to suše, ale pokud byste si přečetli tu knihu, tak vám vše bude hned jasný... ).